Diety

              

Někdy je úpěnlivé sledování váhy spíše na škodu než k užitku... Raději vezměte rozum do hrsti!

Svádíte marný boj

s nadváhou? Snažíte se držet dietu, ale myšlenky na jídlo vás pronásledují na každém kroku... Zkuste to tentokrát trochu jinak! Zaměstnejte se tak, že pro vás jídlo přestane být starostí číslo jedna.

Jak bojovat?

Permanentní jedlíci, kteří se cpou takřka po celý den, mají zpravidla buď žádnou nebo nudnou práci. Dlouhou chvíli se pak snaží krátit neustálým uzobáváním.

Pokud bloumáte doma a honí vás mlsná, utečte třeba do posilovny, vyrazte si na výstavu nebo do kina, zkrátka na místo, k němuž se neváží žádné ‚žravé‘ návyky. Najděte si koníčka, který vás bude opravdu bavit.
Ať už je to keramika, šití, malování nebo pěstování kytek, odpoutá vás od hříšných myšlenek na jídlo. Navíc vám pod rukama možná vznikne něco hodnotného a začnete na sebe být pyšní i z jiného důvodu, než je dokonalý vzhled.

Ti, kteří se ládují laskominami z napětí a stresu, by měli zpomalit pracovní tempo. Relaxace nad příjemnou knihou, výlet s rodinou do přírody nebo nenáročná ruční práce pomohou zklidnit přetížené nervy a potřeba ‚obalovat‘ je čokoládou možná zmizí sama od sebe.

(Eliška Fruhaufová, Jackie)